Google ana sayfa yap regedit

Google ana sayfa yap regedit ile ayarlarının yapılması. Öncelikle regedit (yani bilgisayarın kayıt defteri) açılır.. Bunu başlat menüsündeki çalıştır butonundan yapıyoruz.

Çalıştır komutunu göremeyenler bu yazıyı okusunlar görenler iki alt satırdan devam etsinler… (genelde windows 7 de yoktur.) başlat çubuğunun üzerindeyken mouse’nin sağ tuşuyla tıklayıp özellikler linkine basınız. Özellikler penceresi açılınca üstteki menülerden başlat menüsü butonuna ve sonrasında menü içindeki özellikler linkine tıklayın.

regedit

İçindeki seçenekler arasında çalıştır seçeneğinin kutucuğunun işaretli olmadığını göreceksiniz. Bu kutuyu işaretleyip tamam deyip pencereyi kapatın.

Çalıştır komutuna basıp açtıktan sonra kutuya regedit yazıyoruz ve enter tuşuna basıp kayıt defterinin açıldığını görüyoruz.. Bu kayıt defteri içindeki klasörler arasından aşağıdakileri sırasıyla bulup açıyoruz.

regedit
regedit
  1. HKEY_CURRENT_USER
  2. Software
  3. Microsoft
  4. Internet Explorer

Google ana sayfa

bu sıralamayı yaptıktan sonra main bölümüne gelin ve anasayfanızın yerini alan spam siteyi bulup üstüne çift tıklayın ve açılan yere http://www.google.com.tr yazın bu işlemden sonra google anasayfanız artık google olacaktır. regedit ile google anasayfa yapmak bu şekilde olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


üç − 1 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>